دوهفته نامه ندای ملکان(نشریه فرهنگی اجتماعی شهرستان ملکان)

چاپ آگهی تبلیغاتی و پیام های تبریک،تقدیروتشکر،تسلیت و غیره در نشریه ندای ملکان با قیمت مناسب پذیرفته می شود./تلفن و تلگرام:0914421377007

چاپ آگهی تبلیغاتی و پیام های تبریک،تقدیروتشکر،تسلیت و غیره در نشریه ندای ملکان با قیمت مناسب پذیرفته می شود./تلفن و تلگرام:0914421377007

دوهفته نامه ندای ملکان(نشریه فرهنگی اجتماعی شهرستان ملکان)

پذیرش و درج هرگونه خبر و آگهی تبلیغاتی ،پیام های تبریک،تقدیروتشکر،تسلیت،عکس دانش آموزان ممتاز و غیره در نشریه ندای ملکان
توجه: نشریه ندای ملکان هر دو هفته یکبار به همراه آخرین اخبار و رویدادهای منطقه،در تیراژ بالا و در صفحات رنگی و سیاه و سفید منتشر و در ادارات دولتی،شعب بانک ها،مدارس،محل برگزاری نماز جمعه،مراسمات دولتی،کتاب فروشی ها و بازار شهر ملکان توزیع می گردد.
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:سیاوش عینالو
--------------------------------------------
آدرس دفتر مرکزی:ملکان - خیابان معلم - روبروی شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان - مطبوعاتی ندای ملکان
تلفن دفتر: 04137827752
تلفن و فاکس:04137842687
تلفن های تماس و شماره تلگرام مدیرمسئول:09144213777 - 09380597600
ایمیل: einaloumalekan@yahoo.com
آدرس کانال نشریه ندای ملکان در سروش:
https://sapp.ir/nedayemalekan

آخرین مطالب
آخرین نظرات
نویسندگان

۶۲ مطلب در مرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

۱۵:۵۴۳۰
مرداد

سیاوش عینالو
۱۵:۱۰۳۰
مرداد
راه اندازی سیستم امداد مانیتورینگ متمرکز در اداره گاز شهرستان ملکان
اجتماعی  15:6:48 1395/05/30
955-31614-5 کد خبر
    

رئیس اداره گاز ملکان از راه اندازی سیستم امداد مانیتورینگ متمرکز در این اداره خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، اکبر هوشنگ در جمع  خبرنگاران افزود: بر اساس این طرح که در شش ماهه دوم سال جاری آغاز به کار خواهد کرد در ارائه انواع خدمات گازی به ویژه حوادث به شهروندان در اقصی نقاط شهرستان تسریع خواهد شد.

وی ارتقای سرعت خدمات رسانی و شفاف سازی و تکریم ارباب رجوع را از اهداف این طرح ذکر کرد.

هوشنگ  با بیان اینکه تا پایان سال همه روستاهای شهرستان ملکان گازدار خواهند شد؛ افزود: بدین ترتیب جشن سبز استان در شهرستان ملکان نیز برگزار خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر از 80 روستای شهرستان ملکان 73 روستا از نعمت گاز بهره مند می باشندو  گاز چهار روستای پرچین بلاغ، اوج بلاغ، باباکلک و آغچه مشهد در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

هوشنگ ادامه داد: همچنین اهالی سه روستای باقیمانده باباقاضی، لیلی داغی و چاللو نیز با 300 میلیون تومان اعتبار تا پایان سالجاری از نعمت گاز بهره مند شده و بدین ترتیب با گازدار شده همه روستاها جشن سبز در شهرستان ملکان برگزار خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر 100 درصد جمعیت شهری و 99.9 درصد جمعیت روستایی ملکان از نعمت گاز بهره مند هست افزود: تا پایان سال جاری میزان بهره مندی جمعیت شهری و روستایی ملکان به صددرصد خواهد رسید.

رئیس اداره گاز ملکان از وجود 35000 مسترک گاز خانگی در ملکان خبر داد و گفت: تعداد مشترکین گاز در بخش مرکزی 28438 فقره و بخش لیلان 6997 فقره می باشد.

وی طول شبکه گازی در ملکان را 661 کیلومتر ذکر و اظهار کرد: عملیات اجرایی پروژه بازسازی و مقاوم سازی شبکه گازی ملکان نیز با 330 میلیون تومان اعتبار در حال اجرا می باشد.

هوشنگ، از افتتاح ایستگاه 50 هزار ذوب آهن شهید مراثی ملکان در هفته دولت خبر داد و افزود: برای اجرای این ایستگاه سه میلیارد و ششصد میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

وی گفت: ایستگاه شهید مراثی علاوه بر تامین بخشی از نیاز شهر ملکان، در جهت تامین گاز صنایع نواحی صنعتی ملکان نیز فعالیت خواهد کرد.

رئیس اداره گاز ملکان با اشاره به خدمات گسترده این اداره از شهروندان خواست در جهت پرداخت قبوض گاز تسریع نمایند.

وی همچنین گفت: تلفن 194 به طور 24 ساعته آماده دریافت پیام های شهروندان و سامانه 2194 در خصوص پرداخت قبوض و اعلام کارکرد در خدمت شهروندان و مشترکین می باشد.

گفتنی است: در پایان این جلسه لوح تقدیر مدیرعامل شرکت گاز استان به خبرنگاران محلی آقایان: سیاوش عینالو نماینده و خبرنگار خبرگزاری ایسنا- قادر منجمی نماینده خبرگزاری صداوسیماو آرش پاشازاده مدیر مسئول پایگاه خبری دیار ملکان اهدا گردید.

 


خبرنگار: 1131
انتهای پیام
سیاوش عینالو
۱۵:۰۲۳۰
مرداد
بخشدار جدید بخش لیلان شهرستان ملکان معرفی شد


شهرستانها  14:43:31 1395/05/30
955-5690-5 کد خبر
    

طی مراسمی با حضور ائمه جمعه ملکان و لیلان، فرماندار و سایر مسئولین محلی، "اسفندیار امینی" به عنوان بخشدار جدید بخش لیلان از توابع شهرستان ملکان معرفی و از خدمات " رسول خدابخش" بخشدار سابق تجلیل شد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، امام جمعه ملکان در مراسم معارفه بخشدار جدید بخش لیلان بر ضرورت توجه بشتر به اشتغال جوانان و معیشت مردم تاکید کرد و گفت: این مردم شایسته خدمت هستند لذا مسئولین وظیفه دارند هر چه در توان دارند در جهت خدمت به ولی نعمتان انقلاب بکار گیرند و طعم خوش خدمت خدمتگزاران عملا برای مردم قابل لمس و کام آنها را بیش از پیش شیرین کند.

امام جمعه لیلان نیز از مردم بخش لیلان به عنوان ولایت مدار و همیشه درصحنه یاد کرد و خواستار توجه بیشتر مسئولین و دستگاههای دولتی نسبت به رفع مشکلات و کمبودهای این بخش شد.

فرماندار ملکان سخنران بعدی این مراسم بود که با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت بخصوص شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت، به تشریح خدمات گسترده دولت تدبیر و امید طی سه سال گذشته در شهرستان ملکان پرداخت.

محمدباقر خانی افزود: با توجه به خدمات دولت دکتر روحانی طی سه سال گذشته در شهرستان ملکان لذا مسئولین با استفاده از این هفته نسبت به اطلاع رسانی در خصوص این خدمات به مردم استفاده نمایند.

بخشدار جدید لیلان نیز ضمن آرزوی توفیق برای دولت تدبیر و امید و قدردانی از خدمات گسترده دولت یازدهم ، یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و بخصوص شهدای دولت را گرامی داشت و فرا رسیدن هفته دولت را به دولتمردان تبریک گفت.

اسفندیار امینی فیروزی ، همچنین تقارن تغییرات مدیریتی با آغاز بکار مجلس دهم را نقطه قوت در جهت خدمت هر چه بیشتر به مردم دانست و اظهار امیدواری کرد با استفاده از توان و نفوذ دکتر خدادادی نماینده مردم ملکان و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شاهد توسعه و عمران شهرستان ملکان و بخش لیلان باشیم.

وی افزود: تیم کاری جدید و مجموعه مدیران شهرستان ملکان  سعی و تلاش خواهند کرد تا با کار و تلاش بیشتر و خدمات رسانی بهتر کام مردم قدرشناس و شهیدپرور این شهرستان را شیرین تر کنند.

گفتنی است؛ اسفندیار امینی فیروزی دارای مدرک لیسانس مدیریت برنامه ریزی و متولد روستای ملاسراب از توابع بخش مرکزی شهرستان ملکان بوده و از مهرماه سال گذشته مسئولیت شهرداری شهر لیلان را بر عهده داشت.

12 سال معاونت ،6 دوره سرپرستی و همچنین 11 ماه تصدی شهرداری لیلان از جمله سوابق اجرایی بخشدار جدید بخش لیلان محسوب می شود.

شایان ذکر است: در پی انتصاب رسول خدابخش بخشدار سابق لیلان به سمت معاونت فرمانداری ملکان، امینی به سمت بخشداری لیلان منصوب شد.

 


خبرنگار: 1131
انتهای پیام
سیاوش عینالو
۰۹:۵۶۳۰
مرداد

چالوس و هراز تا اطلاع ثانوی به سمت شمال یکطرفه شد

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا از سنگینی شدید بار ترافیک در محورهای چالوس و هراز خبر داد.
سرهنگ عین الله جهانی صبح چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سایت راهور با اشاره به تداوم بار ترافیک سنگین در محورهای هراز و چالوس و پیش بینی افزایش بیشتر این بار پس از پایان نماز عید فطر گفت: بر این اساس محور چالوس تا اطلاع ثانوی و تخلیه بار ترافیکی از میدان امیرکبیر کرج به سمت شمال یکطرفه شد.
وی افزود: همچنین با توجه به ورودی و خروجی های متعدد محور هراز و برابر تدابیر اتخاذ شده این محور به صورت مقطعی تا اطلاع ثانوی با استقرار تیم های پلیس راه به سمت شمال یکطرفه خواهد شد و تلاش می شود بیشترین زمان به بار ترافیک جنوب به شمال اختصاص یابد.
معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به حجم بالای تردد طی ٤٨ ساعت گذشته در جاده ها که با پایان نماز عید فطر افزایش خواهد یافت از رانندگان خواست با صبر و حوصله رانندگی کنند و حتما چند برابر زمان معمول برای رسیدن به مقاصد خود را در نظر بگیرند. از سوی دیگر حتما در مبادی اولیه نسبت به پر کردن باک خودرو خود اقدام کنند تا در ترافیک طولانی مسیر با مشکل مواجه نشوند.
انتهای پیام

گفتنی است: سرهنگ عین الله جهانی متولد روستای قره چال شهرستان ملکان می باشد.

سیاوش عینالو
۱۳:۳۹۲۷
مرداد
معاون استاندار:
اگر برجام نبود در حال جنگ بودیم/ برخی تندروهای داخلی باعث کند شدن مسیر اجرایی شدن برجام شده اند
سیاسی  13:21:33 1395/05/27
955-7685-5 کد خبر
    

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: به عقیده بنده، موفقیت های حاصل از امضای سند برجام برای جمهوری اسلامی ایران بسیار بیشتر از سایر موارد است. طبق گفته رییس جمهور فرانسه به دکتر روحانی، اگر جمهوری اسلامی با قدرت های جهانی، وارد مذاکره نمی شد و سند برجام، امضا نمی شد، برخی کشورها آماده حمله نظامی به کشور بوده و فقط در مورد روز و ساعت حمله مذاکره می کردند.

 به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، سعید شبستری خیابانی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال 92 و رای توده مردم به گفتمان تدبیر، درایت و عقلانیت افزود: دولت تدبیر و امید با وجود مشکلات عدیده باقی مانده از دولت نهم و دهم در تمامی حوزه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، مسئولیت خود را ادامه داده و تا کنون نیز در اکثر حوزه ها توانسته به موفقیت های بسیار ازشمندی دست یابد.

برخی تندروهای داخلی باعث کند شدن مسیر اجرایی شدن برجام شده اند

وی با اشاره به برخی از موفقیت‌های دولت تدبیر در حوزه دیپلماسی و سیاست خارجی ادامه داد: توافق اخیر جمهوری اسلامی ایران با کشورهای عضو گروه 1+5 ارزشمندترین دستاورد دولت در این حوزه بود که متاسفانه برخی تندورهای داخلی و خارجی باعث اجرایی شدن کند سند برجام شده اند.

وی با بیان اینکه برجام، یک بده بستان بین المللی بود عنوان کرد: به عقیده بنده، موفقیت های حاصل از امضای سند برجام برای جمهوری اسلامی ایران بسیار بیشتر از سایر موارد است. طبق گفته رییس جمهور فرانسه به دکتر روحانی، اگر جمهوری اسلامی با قدرت های جهانی، وارد مذاکره نمی شد و سند برجام، امضا نمی شد، برخی کشورها آماده حمله نظامی به کشور بوده و فقط در مورد روز و ساعت حمله مذاکره می کردند.

اگر برجام نبود از پرتگاهی به نام جنگ و خشونت سقوط می‌کردیم

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در همین راستا اضافه کرد: برجام باعث شد که مردم مظلوم ایران اسلامی برای بار دیگر، طعم نفرت انگیز جنگ و خشونت در کشور را تجربه نکنند.

شبستری در پاسخ به منتقدین برجام عنوان کرد: آن هایی که می گویند اثرات اجرایی شدن برجام، در سر سفره زندگی مردم، ملموس نیست باید بدانند که حداقل نتیجه برجام این است که برجام، از سر سفره مردم چیزی را کم نکرده و وضعیت شاخص های اقتصادی را علی رغم برخی مشکلات، بهبود بخشید.

وی تصریح کرد: اگر شخص رهبر معظم انقلاب اسلامی؛ حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله) از برجام حمایت نمی‌کردند؛ مخالفین و تندروهای داخلی اجازه نمی دادند که این موضوع به سرانجام خیری، منتهی شود.

وی با اشاره به لغو اکثریت تحریم ها و قطعنامه های شورای امنیت علیه ایران بعد از اجرایی شدن برجام افزود: افزایش تولید و فروش نفت تا سه میلیون بشکه و همچنین امکان باز کردن LC  در بانک های کشور از دیگر مزایای اجرایی شدن برجام است.ولی متاسفانه علاوه بر سنگ اندازی های داخلی، عده ای در کشورهای خارجی نیز تلاش می کنند که مانع اجرایی شدن تمام و کمال برجام شوند.

کاهش نرخ تورم از 45 درصد به 10 درصد در دولت تدبیر و امید

 به گفته این مقام مسئول، عده‌ای که نمی‌خواهند محبوبیت دولت، افزایش یابد نهایت تلاش خود را می کنند که مانع اجرایی شدن برجام شده و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری مانع موفقیت دولت تدبیر و امید شوند.

شبستری با اشاره به کاهش نرخ تورم از 45 درصد به کمتر از 10 درصد عنوان کرد: کاهش تورم به معنای کاهش قیمت نیست بلکه به معنای ثابت نگه داشتن قیمت هاست.اگر هم افزایش قیمتی در برخی از اقلام و کالاها وجود دارد با شیب بسیار ملایمی انجام شده است.

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه خروج از رکود به صورت تدریجی و در طول زمان امکان پذیر خواهد بود افزود: امیدواریم با  رفع شدن این مشکل، چرخ اقتصادی کشور نیز در فضای پسابرجام به بهترین شکل ممکن خواهد چرخید.

کاهش میزان پرداختی های مردم در بخش درمان از 65 درصد به 7 درصد

 شبستری همچنین در بخشی از سخنان خود با اشاره به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان ادامه داد: در سایه سیاست های اتخاذی مدبرانه و عاقلانه دولت تدبیر و امید، میزان پرداختی های مردم از 35 تا 65 درصد هزینه های درمان به حداکثر هفت درصد کاهش یافته است. بیش از 10 میلیون دفترچه رایگان بیمه در سطح کشور صادر شده که از این تعداد، 325 هزار عدد، مربوط به استان آذربایجان شرقی است.

وی همچنین از کاهش نسبی معضلات و ناهنجاری های اجتماعی در استان و کشور خبر داد وگفت: در همین شهر تبریز، در اثر بی توجهی مسئولان وقت، دختران و زنانی برای ماه های متوالی در زیر پل ها می خوابیدند و با مشکلات و سختی های شدیدی همچون مفاسد اخلاقی دست و پنجه نرم می کردند. ولی امروز توانسته ایم که با تلاش تمامی مدیران استانی و تاکید دکتر جبارزاده، استان آذربایجان شرقی را به استانی عاری از معتاد متجاهر تبدیل کرده و با افتخار به مردم اعلام کنیم که هر کسی در این استان، معتاد متجاهری پیدا کند جایزه می دهیم.

دستگیری 6000 تبعه خارجی غیرقانونی در آذربایجان شرقی

وی با اشاره به انتخاب آذربایجان شرقی به عنوان استان ممتاز و برتر در حوزه امنیت برای چندین سال پیاپی ابراز کرد: فقط در سال 94 در سایه تلاش شبانه روزی تمامی دستگاه های نظامی، انتظامی و اداره کل اطلاعات استان، بیش از شش هزار نفر از اتباع کشورهای دیگر را دستگیر کرده ایم.

وی تثبیت وضعیت آبی دریاچه ارومیه را نیز یکی دیگر از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید دانست و اظهار کرد: امیدواریم با توجه به حساسیت دولت تدبیر و امید نسبت به احیای کامل دریاچه ارومیه در آینده نزدیک شاهد احیای کامل آن باشیم.

به گفته شبستری، تاسیس بنیاد فرهنگ، هنر و ادب ترکی نیز یکی از وعده های دکتر روحانی به مردم آذربایجان و بخصوص چهار استان آذری زبان است که مقدمات لازم برای فعالیت کامل آن انجام شده و در آینده نزدیک، آغاز به کار خواهد کرد.

فعالیت آزادانه تمامی تشکل های سیاسی دانشجویی/هدف دولت، ایجاد فضای آزاد است

وی با انتقاد از تعطیلی برخی تشکل های سیاسی دانشجویی در دولت نهم و دهم ابراز کرد: متاسفانه در سال های گذشته، برخی تشکل های خاص در دانشگاه ها مشغول فعالیت بودند و به سایر تشکل های سیاسی، اجازه فعالیت نمی دادند ولی پس از روی کارآمدن دولت تدبییر و امید، تمامی تشکل های سیاسی دانشجویی مجاز به فعالیت شدند و مسئولان استان و بخصوص دانشگاه ها نیز تلاش لازم برای جلوگیری از ایجاد اختلاف و ایجاد تفرقه در دانشگاه ها را به کار گرفته اند. ما معتقدییم که باید تمامی تشکل ها و حتی افراد، نظرات خود را به صورت آزادانه و با در نظر داشتن رعایت خطوط قرمز، رعایت کنند.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به تصویب پذیرش دانشجو در رشته زبان و ادبیات ترکی آذربایجانی در دانشگاه تبریز افزود: در سالتحصیلی جدید، 40 نفر در دانشگاه تبریز پذیرش می شوند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در بخشی از سخنان خود با انتقاد شدید از سوءاستفاده برخی طرفداران جناح های خاص سیاسی از موضوع فیش های حقوقی گفت: منتقدین باید به این سوال پاسخ دهند که وقتی که اختلاس های هزاران میلیاردی در این کشور اتفاق می افتاد کجا بودند؟ چرا ساکت بودند؟ چرا اعتراضی نکردند؟ باید پاسخگو باشند که درآمدهای نجومی دولت نهم و دهم صرف چه کاری شده است؟.

شبستری ادامه داد: درآمد دولت گذشته از فروش نفت و محل سایر منابع، بیش از هشت میلیارد دلار بوده است. با این منابع ، امکان رفع مشکلات مربوط به کاهش مشکلات اقتصادی، توسعه میادین گازی و نفتی، مشکلات بهداشتی و درمانی، بیکاری، بهره برداری از تمامی راه ها و آزادراه ها همچون تبریز- اهر، تبریز- جلفا، خط آهن میانه – تبریز و ... فراهم بود ولی مسئولان وقت چه اقدامی کرده اند؟.

به گفته شبستری، نرخ بیکاری در سال92 در آذربایجان شرقی ، 12.5 درصد بود که این نرخ در سطح کشوری به کمتر از 10 و در سطح استانی به 7.5 درصد رسیده است.

صدها هزار واحد صنعتی و تولیدی در دولت گذشته، تعطیل شدند ولی چرا صدایی از کسی درنیامد

وی تصریح کرد: صدها هزار واحد صنعتی و تولیدی در دولت گذشته، تعطیل شدند ولی چرا صدایی از کسی درنیامد؟ چرا منتقدی وجود نداشت؟

این مقام مسئول از اصحاب رسانه خواست که نهایت تلاش خود را با هدف خدمت به مردم و به دور از نگرش های سیاسی در راستای انتشار و انعکاس اخبار و تحلیل های مربوط عملکرد دولت به کار گیرند.خبرنگار: 1171
انتهای پیام
سیاوش عینالو
۱۳:۳۷۲۷
مرداد
دستگیری جاعل امضاء مقامات دولتی و قضایی در شهرستان ملکان

شهرستانها  12:35:31 1395/05/27
955-4790-5 کد خبر
    

 

دادستان عمومی و انقلاب ملکان از دستگیری جاعل اوراق قضایی در ملکان خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری میزان، پیمان محمدپور افزود: متهم (م. الف) در 32 مورد پرونده شکایت واهی طرح کرده و در بعضی از این پرونده‌ها نیز به جعل اوراق و امضاء مقامات قضایی و دولتی اقدام کرده است.

 

محمدپور گفت: شخصی به هویت (م. الف) با مراجعه به دادسرای ملکان بر علیه چند نفر شکایتی مبنی بر زورگیری و اخذ سفته مطرح میکند که جهت تحقیقات به کلانتری 11 ملکان ارجاع می شود و پس از تکمیل پرونده به دادسرا اعاده می‏شود که به شعبه اول دادیاری ارجاع و دادیار در حین رسیدگی متوجه می شود که اوراق بازجویی مربوط به نیروی انتظامی (کلانتری 11 ملکان) توسط شاکی جعل و ضمیمه پرونده شده اند.

 

وی ادامه داد: با استعلام سوابق شاکی مشخص شد که نامبرده در 14حوزه قضایی شهرستانهای استان در همان موضوع، 32 مورد پرونده شکایت واهی نموده و در بعضی از این پرونده ها نیز جعل اوراق و امضاء مقامات قضائی و دولتی کرده است.

 

محمدپور در پایان تصریح کرد: متهم پس از جلب توسط دادیاری شعبه اول، در خصوص جرم جعل و استفاده از سند مجعول تفهیم اتهام شد و با صدور قرار وثیقه به زندان شهرستان مراغه معرفی شد؛ پرونده در حال رسیدگی است.

 

 


خبرنگار: 1131
انتهای پیام
سیاوش عینالو
۱۳:۳۵۲۷
مرداد
امام جمعه ملکان:
اسارت و شکنجه بعثی‌ها نتوانست خللی در اعتقادات قلبی آزادگان به وجود بیاورد


شهرستانها  13:6:47 1395/05/27
955-4690-5 کد خبر
    

 

امام جمعه ملکان گفت: اقتدار و امنیت امروز ایران اسلامی مدیون مقاومت و مجاهدت دیروز آزادگان و رزمندگان اسلام است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حجت الاسلام حافظ زمانی در مراسم سالروز ورود آزادگان به میهن افزود: این مقاومت ها باعث شد امروز ملت ما در دنیا سرافراز و کشورمان در دنیا اقتدار خود را حفظ نماید و در مقابل ابرقدرت‌ها و دشمنان بایستد و اهداف و آرمان های نظام نیز برای خود جا باز کند.

وی افزود: اگر دیروز در خرمشهر و هویزه و آبادان جنگ می کردیم ولی به برکت مجاهدت دیروز رزمندگان و آزادگان سرافراز ، امروز جنگ  را به هزاران کیلومتر دورتر یعنی به سوریه و صدها کیلومتر داخل عراق کشاندیم.

وی اظهار کرد: امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به پیشرفته ترین سلاح ها و متعهدترین فرماندهان مجهز می باشد و ایران اسلامی به جزیره ای امن در منطقه تبدیل شده است.

امام جمعه ملکان گفت: آزادگان بعد از سال‌ها تحمل شکنجه در اردوگاه‌های عراق با همان اعتقادات قلبی سابق خود به میهن بازگشتند و شکنجه های بعثی ها نتوانست خللی در اصول و اعتقاد آنها به وجود بیاورد.

وی تصریح کرد: با اینکه آزادگان ما خود اسیر دشمن شدند ولی اعتقادات آنها هیچ گاه اسیر نشد و با سرافرازی کامل به میهن اسلامی بازگشتند.

وی افزود: آزادگان در اردوگاه‌های عراق علیرغم ممنوعیت و شکنجه دست از انجام واجبات دینی و برگزاری دعاهای کمیل و توسل نیز برنداشتند.

 

خبرنگار  و عکاس ایسنا در شهرستان ملکان: سیاوش عینالو / کد: 1131
انتهای پیام
سیاوش عینالو
۱۰:۱۴۲۷
مرداد
ثبت نام از علاقمندان به همکاری در سرشماری نفوس و مسکن
اجتماعی  9:9:4 1395/05/27
955-28614-5 کد خبر
    

معاونت آمار و اطلاعات سازمان برنامه‌ و بودجه آذربایجان‌شرقی از علاقمندان به همکاری در سرشماری نفوس و مسکن سال 95 در استان آذربایجان شرقی ثبت نام می کند.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی متقاضیان همکاری در سرشماری عمـومی نفــوس و مســکن 1395 می‌توانند با مراجعه به سامانه جذب نیروی انسانی مرکز آمار ایران ‌به ‌آدرس (http://s95.sci.org.ir) ثبت‌نام ‌نمایند.

لازم به ذکر اینکه ثبت نام در این سامانه برای کلیه افراد متقاضی همکاری ضروری است.

گفتنی است این سرشماری هشتمین سرشماری کشور می باشد که برای اولین بار به روش ترکیبی (ثبت اینترنتی توسط خانوار  از سوم مهرماه لغایت 23 مهرماه سال جاری و حضوری توسط آمارگیران از 25 مهرماه لغایت 25 آبان ماه سال جاری) در استان و همزمان با سراسر کشور انجام خواهد گرفت.

 

 


خبرنگار: 1151
انتهای پیام
سیاوش عینالو
۰۹:۰۷۲۷
مرداد
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملکان به میزان خبر داد
خبرگزاری میزان- محمدپور از دستگیری جاعل اوراق قضایی در ملکان خبر داد و گفت: متهم (م. الف) در 32 مورد پرونده شکایت واهی طرح کرده و در بعضی از این پرونده ها نیز به جعل اوراق و امضاء مقامات قضایی و دولتی اقدام کرده است.
«پیمان محمدپور» دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملکان در گفت‏‏‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، از دستگیری جاعل اوراق قضایی در ملکان خبر داد و گفت: شخصی به هویت (م. الف) با مراجعه به دادسرای ملکان بر علیه چند نفر شکایتی مبنی بر زورگیری و اخذ سفته مطرح می‎کند که جهت تحقیقات به کلانتری 11 ملکان ارجاع می شود و پس از تکمیل پرونده به دادسرا اعاده می‏‎شود که به شعبه اول دادیاری ارجاع و دادیار در حین رسیدگی متوجه می شود که اوراق بازجویی مربوط به نیروی انتظامی (کلانتری 11 ملکان) توسط شاکی جعل و ضمیمه پرونده شده اند.

وی ادامه داد: با استعلام سوابق شاکی مشخص شد که نامبرده در 14حوزه قضایی شهرستانهای استان در همان موضوع، 32 مورد پرونده شکایت واهی نموده و در بعضی از این پرونده ها نیز جعل اوراق و امضاء مقامات قضائی و دولتی کرده است. 

محمدپور در پایان تصریح کرد: متهم پس از جلب توسط دادیاری شعبه اول، در خصوص جرم جعل و استفاده از سند مجعول تفهیم اتهام گردید و با صدور قرار وثیقه به زندان شهرستان مراغه معرفی شد؛ پرونده در حال رسیدگی است.

انتهای پیام
سیاوش عینالو
۱۰:۰۶۲۶
مرداد

آغاز ثبت‌نام رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

 دوشنبه 25 مرداد 1395 - 15:29
ثبت نام  دانشجو  دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس مرکز سنجش و پذیریش دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز ثبت‌نام رشته‌های بدون آزمون نیمسال اول ۹۶-۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا،بهروز دانشیان، رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «همه متقاضیان رشته‌های بدون آزمون مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند از ساعت ۱۶ به بعد امروز دوشنبه ۲۵ مرداد با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی­­ http://www.azmoon.org در این رشته‌ها ثبت‌نام کنند.»

او ادامه داد: «داوطلبان باید ابتدا دفترچه راهنمای ثبت‌نام را دریافت و پس از مطالعه و کسب آگاهی‌های کامل در مورد رشته مورد نظر، در صورت تمایل و داشتن شرایط لازم بعد از تهیه کارت اعتباری، با انتخاب یک رشته ثبت‌نام کنند.»

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاداسلامی ادامه داد: «داوطلبانی در سامانه ثبت‌نام کردند باید با تهیه یک نسخه چاپی از ثبت‌نام خود پس از ۴۸ ساعت به واحد دانشگاهی مربوطه مراجعه کنند.»

او افزود: «زمان شروع به تحصیل این دسته از متقاضیان نیمسال اول ۹۶-۹۵ است.»

دانشیان تاکید کرد مدرک فارغ‌التحصیلان رشته‌های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی هیچ تفاوتی ندارد. او گفت: «در مدرک این داوطلبان واژه با آزمون یا بدون آزمون درج نمی‌شود و مدرک آنها هیچ تفاوتی با فارغ‌التحصیلان رشته‌های با آزمون ندارد.»

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «در حال حاضر بیش از ۹۰درصد از رشته‌های کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون است و تنها در مورد تعداد معدودی از رشته‌محل‌های مقطع کارشناسی غیرپزشکی و رشته‌های گروه علوم پزشکی پذیرش به صورت با آزمون انجام می‌شود.»

او افزود: «داوطلبان باید قبل از ثبت‌نام در مورد رشته و یا واحد دانشگاهی مورد علاقه خود دقت کنند، زیرا امکان ویرایش اطلاعات پس از ثبت‌نام قطعی وجود ندارد. داوطلبان در صورت تمایل می‌توانند با تهیه مجدد کارت اعتباری در رشته و یا محل جدید ثبت‌نام کنند.»

سیاوش عینالو