دوهفته نامه ندای ملکان(نشریه فرهنگی اجتماعی شهرستان ملکان)

چاپ آگهی تبلیغاتی و پیام های تبریک،تقدیروتشکر،تسلیت و غیره در نشریه ندای ملکان با قیمت مناسب پذیرفته می شود./تلفن و تلگرام:0914421377007

چاپ آگهی تبلیغاتی و پیام های تبریک،تقدیروتشکر،تسلیت و غیره در نشریه ندای ملکان با قیمت مناسب پذیرفته می شود./تلفن و تلگرام:0914421377007

دوهفته نامه ندای ملکان(نشریه فرهنگی اجتماعی شهرستان ملکان)

پذیرش و درج هرگونه خبر و آگهی تبلیغاتی ،پیام های تبریک،تقدیروتشکر،تسلیت،عکس دانش آموزان ممتاز و غیره در نشریه ندای ملکان
توجه: نشریه ندای ملکان هر دو هفته یکبار به همراه آخرین اخبار و رویدادهای منطقه،در تیراژ بالا و در صفحات رنگی و سیاه و سفید منتشر و در ادارات دولتی،شعب بانک ها،مدارس،محل برگزاری نماز جمعه،مراسمات دولتی،کتاب فروشی ها و بازار شهر ملکان توزیع می گردد.
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:سیاوش عینالو
--------------------------------------------
آدرس دفتر مرکزی:ملکان - خیابان معلم - روبروی شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان - مطبوعاتی ندای ملکان
تلفن دفتر: 04137827752
تلفن و فاکس:04137842687
تلفن های تماس و شماره تلگرام مدیرمسئول:09144213777 - 09380597600
ایمیل: einaloumalekan@yahoo.com
آدرس کانال نشریه ندای ملکان در سروش:
https://sapp.ir/nedayemalekan

آخرین مطالب
آخرین نظرات
نویسندگان

۴۵ مطلب در شهریور ۱۳۹۵ ثبت شده است

۱۴:۵۲۲۸
شهریور


 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملکان گفت: دومین جشنواره  استانی خوشنویسی در شهرستان ملکان برگزار خواهد شد.

 

سعید سلطانپور در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، افزود: این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین تجلیل از مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافعین حرم بخصوص شهید مدافع حرم شهرستان ملکان  شهید مراثی در طول دفاع مقدس در خانه فرهنگ این شهرستان برگزار می‌شود.

 

وی افزود: برنامه اختتامیه این جشنواره نیز روز هفت مهرماه با حضور مسئولان استانی و شهرستان و هنرمندان و علاقمندان برگزار خواهد شد.

 

وی خلق آثار خوشنویسی فاخر جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، آشنایی هرچه بیشتر جامعه هنری و آحاد مردم باادبیات حماسی ایران اسلامی، تجلیل ازمقام شامخ شهید مدافع حرم شهرستان ملکان، سردار شهید حاج سید رضا مراثی ،تجلیل از خوشنویسان مطرح استان و همچنین معرفی خوشنویسان مستعد جوان و نوجوان استان را از اهداف برگزاری این جشنواره ذکر کرد.

 

سلطانپور با بیان اینکه دومین جشنواره خوشنویسی ملکان در 2 رشته ستعلیق و شکسته نستعلیق برگزار خواهد شد اظهار کرد: این جشنواره در دو بخش غیر رقابتی: ویژه اساتید و پیشکسوتان ، به صورت دعوتی و به منظور شرکت در نمایشگاه و همچنین بخش رقابتی: ویژه کلیه خوشنویسان استان آذربایجان شرقی در تمامی مقاطع خوشنویسی اجرا می شود.

 

وی افزود: در صورت حمایت بیشتر مسئولین استانی و شهرستان، این جشنواره از سال آینده بصورت کشوری برگزار خواهد شد.


خبرنگار: 1131
انتهای پیام
 
ارسال خبر به دوستان
سیاوش عینالو
۱۵:۴۳۲۷
شهریور
فرماندار ملکان خبر داد
اختصاص 80 میلیارد ریال جهت اجرای پروژه‌های عمرانی در شهرستان ملکان 


شهرستانها  12:8:47 1395/06/20
956-4390-5 کد خبر
    


فرماندار ملکان گفت: برای اجرای پروژ‌ه‌ها و طرح های عمرانی شهرستان ملکان در سال جاریدر مجموع 80 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت.

 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، محمدباقر خانی در جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان ملکان افزود: این میزان اعتبار در بخش های عمرانی، خدماتی،شهرسازی، اشتغال زایی و آموزشی در شهرستان در سال 95 هزینه خواهد شد.

 

وی در عین حال این اعتبار را برای شهرستان ملکان ناچیز خواند و خواستار تلاش دستگاه‌های دولتی شهرستان برای اخذ اعتبارات بیشتر از محل اعتبارات وزارتخانه ها و سازمان های دولتی شد.

 

فرماندار ملکان در ادامه از برگزاری مانور فرضی امداد و نجات خبر داد و گفت: این مانور به منظور ارزیابی میزان آمادگی دستگاه‌های دولتی در مواقع حوادث غیرمترقبه در اواخز شهریوماه سال جاری و همزمان با هفته دفاع مقدس در یکی از روستاهای منطقه و با مشارکت دستگاه‌های دولتی برگزار خواهد شد.

 

خانی به خدمات دولت تدبیر و امید طی سه سال گذشته نیز اشاره کرد و افزود: طی سه سال گذشه بالغ بر 300 پروژه در بخش های مختلف عمرانی، آموزشی، شهری، روستایی، اشتغال زایی و غیره با اعتبار 500 میلیارد ریال در شهرستان ملکان افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

 

وی افزود: همچنین در طول سه سال گذشته پرونده طرح‌های نیمه تمام در شهرستان ملکان با عنایات ویژه دولت و همت مسئولین دستگاه‌های دولتی منطقه بسته شده است.

 

در پایان جلسه پس از سخنان تعدادی از مسئولین محلی، اجرای برخی از پروژه ها و طرحها به تصویب شورای برنامه ریزی شهرستان ملکان قرار گرفت.


خبرنگار: 1131
انتهای پیام
سیاوش عینالو
۱۳:۵۱۲۷
شهریور
امام جمعه ملکان عنوان کرد:
ضرورت برگزاری همایش‌های مختلف در طول سال برای نسل های جوان جهت تبیین اهداف دفاع مقدس


شهرستانها  13:6:42 1395/06/27
956-5190-5 کد خبر
    


امام جمعه ملکان خواستار تبیین اهداف و ایثارگری رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس برای نسل‌های جوان شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام حافظ زمانی در جلسه هماهنگی ستاد برگزاری هفته دفاع مقدس گفت: باید با استفاده از رزمندگان و فرماندهان دوران دفاع مقدس و با برگزاری همایش‌های مختلف آن هم نه در هفته دفاع مقدس بلکه در طول سال، اهداف دفاع مقدس و خاطرات ایثار و جانفشانی رزمندگان اسلام را برای نسل های نوجوان و جوان زنده کرد.

 

وی با بیان اینکه جنگ هشت ساله در حقیقت نمایش قدرت جهان اسلام با دست خالی در برابر دشمنان اسلام بود افزود: این جنگ توانست دشمن تا بن دندان مسلح را شکست دهد و این تلخی شکست با گذشت سال‌ها همچنان در کام و قلب دشمنان باقی مانده و هر از چندی در صدد  ضربه زدن به کشورمان با حربه‌ها و توطئه‌های مختلف هستند.

 

وی همچنین پیشنهاد داد: در طول هفته دفاع مقدس مسئولان به صورت اکیپ های جداگانه به دیدار همه خانواده شهدا بروند و زنگ مقاومت نیز به صورت چرخشی در همه مدارس نواخته شود و به یک یا چند مدرسه محدود نشود.

 

 

فرماندار ملکان نیز در این جلسه گفت: جنگ هشت سال تنها جنگ با عراق نبود بلکه جنگ با ابرقدرت های شرق و غرب بود.

 

محمدباقر خانی افزود: ابرقدرتها با ترس از انقلاب ایران به حمایت از صدام ملعون برخواسته و جنگی نابرابر را بر علیه کشورمان آغاز کردند.

 

وی افزود: رزمندگان اسلام با پیروی از امام راحل به جبهه ها اعزام شده و توانستند علیرغم کمبود امکانات و تجهیزات نظامی و تسلیحاتی دشمن تا دندان مسلح را شکست داده و  در نهایت کشور عراق بعنوان متجاوز در سازمان ملل معرفی گردید.

 

فرماندار ملکان تصریح کرد:امروز نیز ایران اسلامی بعنوان تنها کشور حامی مظلومین در جهان شناخته شده و ملت ایران تا آخر یار و یاور مظلومین دنیا و منطقه باقی خواهد ماند.

 

فرمانده سپاه ملکان نیز گفت:جمهوری اسلامی ایران در طول 8 سال دفاع مقدس علیرغم حمایت های نظامی و مالی 44 کشور و ابرقدرت های شرق و غرب  پیروز و سربلند بیرون آمد.

 

سرهنگ پاسدار جواد اکبری افزود: هشت سال دفاع مقدس تنها جنگ در طول تاریخ ایران است که در این جنگ حتی یک وجب از خاک کشورمان به بیگانگان داده نشد.

 

وی ادامه داد: در طول هفته دفاع مقدس بیش از دویست برنامه فرهنگی،اجتماعی و غیره در شهرستان ملکان اجرا خواهد شد.خبرنگار: 1131
انتهای پیام
سیاوش عینالو
۱۲:۱۵۲۴
شهریور
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:
اعتبارات معاونت جوانان وزارت ورزش یک هزارم اعتبار سرخابی‌های پایتخت هم نیست
اجتماعی  11:35:4 1395/06/24
956-4590-5 کد خبر
    

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از بی توجهی به جوانان و مسائل فرهنگی در کشور انتقاد کرد و گفت: جوانان بزرگترین سرمایه کشور هستند، اما متأسفانه در کشور ما به مسئله جوانان به اندازه تیم‌های ورزشی توجهی نمی‌شود!

 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، سلمان خدادادی در نشست اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان ملکان توجه به این دو موضوع در کشور را  خیلی مهم  و  اساس انقلاب دانست و اظهار کرد: وزارت خانه های ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی بخش‌های فرهنگی و جوانان پایه‌های ضعیفی دارند و باید تقویت شوند.

 

وی از برنامه ریزی در بعد اجتماعی این دو وزارتخانه در کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد و گفت: مجلس شورای اسلامی به دنبال ارتقاء جایگاه وزارتخانه‌ها و سازمان‌های متولی امورات اجتماعی، فرهنگی و جوانان در کشور می‌باشد.

 

نماینده مردم ملکان به جایگاه معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان در کشور نیز اشاره کرد و گفت: در برخی شهرها از جمله شهرستان ملکان وزارت ورزش و جوانان توان پرداخت حقوق ماهیانه تنها چند کارمند خود را ندارد پس این وزارتخانه چگونه می خواهد برای جوانان یک شهر برنامه ریزی و کار کند؟

 

وی افزود: البته این مشکل در کل کشور وجود دارد و وزارت ورزش و جوانان نیاز به اعتبارات کلان دارد تا بتواند در خصوص امورات مهم جوانان از جمله ازدواج و اشتغال آنها برنامه ریزی و اقدام کند.

 

 

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اعتبارات معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان به اندازه یک هزارم اعتبار دو تیم پرسپولیس و استقلال هم نیست و این برای بنده یک دغدغه است.


خبرنگار: 1131
انتهای پیام
سیاوش عینالو
۱۲:۱۵۲۴
شهریور
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملکان:
هیچ گونه امکانات فرهنگی در شهرها و روستاهای ملکان وجود ندارد
فرهنگی و هنری  12:9:45 1395/06/24
956-8087-5 کد خبر
    

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملکان گفت: شهرستان ملکان علی‌رغم برخورداری از هنرمندان در سطح ملی و استانی از لحاظ امکانات فرهنگی و هنری واقعاً مظلوم واقع شده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، سعید سلطانپور افزود: گروه‌های هنری ملکان به رغم نبود امکانات تاکنون در سطح کشوری و استانی مقام های زیادی کسب کرده اند و با فراهم کردن امکانات بیشتر در صدد شکوفاتر کردن این استعدادها هستیم.

 

وی با بیان اینکه در شهرها و روستاهای شهرستان ملکان هیچ گونه امکانات فرهنگی و هنری وجود ندارد، افزود: برای دو بخش و سه شهر در شهرستان ملکان تنها یک مجتمع اداری و فرهنگی وجود دارد که آن هم به رغم گذشت سال‌ها نیمه کاره رها شده است!

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملکان افزود: با اینکه نقشه این ساختمان برای سه طبقه طراحی شده ولی در یک طبقه احداث شده و میگلردهای طبقه دوم با گذشت سالها فرسوده شده است.

 

سلطانپور ادامه داد

: در جریان سفر اخیر ریاست جمهوری برای تکمیل این ساختمان درخواست بودجه کردیم ولی متاسفانه این امر محقق نشد.

 

وی افزود: از همین رو مکان برای فعالیت گروه‌های هنری که واقعا حرفی برای گفتن در کشور و استان دارند، نداریم.

 

سلطانپور افزود: خیران در بخش لیلان دو هزار متر مربع جهت احداث مرکز فرهنگی زمین اهدا کرده‌ا‌ند ولی بعلت نبود اعتبار هنوز احداث نشده است.

 

 


خبرنگار: 1131
انتهای پیام
سیاوش عینالو
۱۰:۲۴۲۴
شهریور

سیاوش عینالو
۱۰:۰۷۲۴
شهریور
نائب رییس مجلس شورای اسلامی:
با داد و بیداد نمی توان کشور را مدیریت کرد/ هر کسی جرات گفتن "نمی‌دانم" ندارد
سیاسی  18:46:50 1395/06/23
956-7585-5 کد خبر
    

نائب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: با داد و بیداد نمی‌توان کشور را مدیریت کرد و باید با داشتن اطلاعات کامل، شفاف و دقیق این امر را انجام داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، مسعود پزشکیان در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع دست اندرکاران سرشماری عمومی نفوس و مسکن عنوان کرد: بر اساس فرمایش رهبری، ارائه آمار غلط به مردم، گناه کبیره است.

وی با تاکید بر لزوم داشتن داده های کامل، دقیق و شفاف در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی ، اقتصادی و ... گفت: اگر اطلاعات کامل و شفافی نداشته باشیم نمی توانیم مشکلات موجود کشور در حوزه های مختلف را رفع کنیم.

 وی در همین راستا اظهار کرد: اگر این مهم محقق شود هیچ شخصی جرات نمی‌کند که در جامعه اقدام به فساد، رانت خواری، رشوه و .. کند. سازمان‌های مبارزه با فساد، مبارزه با قاچاق و ... تشکیل داده ایم ولی با گذشت بیش از 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز هم مشکلات این چنینی را حل نکرده ایم.

نائب رییس مجلس شورای اسلامی همچنین در ادامه سخنان خود اظهار کرد: داشتن اطلاعات و داده های شفاف باعث می شود که شاهد رشوه، فساد، رانت و ... در کشور نباشیم و جوانان غیرتمندانمان را نثار این مسائل نکنیم.

پزشکیان گفت:با سازمان درست کردن و داد و بیداد، نمی‌شود کشور را به نحو احسن مدیریت کرد. تنها راه مدیریت صحیح کشور، استفاده از اطلاعات شفاف و صحیح است وگرنه در درون مشکلات درجا می زنیم. همه باید بدانیم که برای حل تمامی مشکلات جامعه، هزاران راهکار وجود دارد و باید تلاش کرد که بهترین گزینه را برای حل مشکلات، انتخاب کرد.

نائب رییس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به مصاحبه اخیر خود با یکی از خبرنگاران محلی و انتشار برخی مطالب خلاف واقع از زبان وی گفت: با جرات و جسارت به این خبرنگار گفتم که اطلاعات تخصصی در این مورد ندارم. حتی به این فرد گفتم که FATF  یعنی چه؟ نتوانست جواب بدهد و گفتم وقتی چیزی را نمی دانی بحث نکن.

پزشکیان گفت: به جای اینکه وقتی می گویم "نمی دانم" برخی رسانه‌ها مسخره کنند، باید تلاش کنیم که فرهنگی در جامعه نهادینه شود که فقط هر شخصی در حوزه تخصص خودش اظهار نظر کند.

وی عنوان کرد: عده ای با پررویی هرچه تمام می‌گویند که هرچه آن ها می‌گویند صحیح و درست است و دوس ندارند که برخورد و رفتار علمی و تخصصی در جامعه نهادینه شود.

وی همچنین ابراز کرد: در تمامی کشورهای پیشرفته و توسعه یافته دنیا، مبدا و مقصد تمامی پول ها مشخص است. اگر می خواهیم با دنیا تعامل داشته باشیم باید خودمان را با اصول و سیاست های حقوق بین الملل وفق دهیم وگرنه سایر کشورها در عرصه بین الملل حاضر به همکاری و تعامل با ما نخواهند بود.

پزشکیان در همین راستا عنوان کرد: اگر این موضوع، تصمیم غلطی است باید شورای عالی امنیت ملی بررسی و نظرش را ارائه دهد وگرنه این موضوع، مصوب مجلس است و بر اساس همین امر، به دولت اجازه اجرای آن داده شده است.

این مقام مسئول در پاسخ به سوال یکی از اصحاب رسانه در خصوص اظهارات اخیر آیت الله علم الهدی، امام جمعه مشهد در ارتباط با بی اطلاعی از ماجرای FATF گفت: کاری ندارم. هرچه می خواهد بگوید.

این مقام مسئول همچنین با انتقاد از منتقدین برجام گفت: باید منتقدین برجام به این سوال پاسخ دهند که اگر برجام نبود چه اتفاقی بر سر این کشور می افتاد؟ اگر رهبری، اجازه اجرای برجام را نمی دادند و این موضوع را تایید نمی کردند هیچ قدرتی جرات مذاکره و اجرای برجام را نداشت.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به افرادی که سند برجام را ذلت بار ترین سند در تاریخ جمهوری اسلامی ایران عنوان می کنند گفت: افرادی که چنین اظهاراتی می کنند به شخص رهبر معظم انقلاب اسلامی، توهین کرده و بی اعتنا هستند.

پزشکیان با انتقاد از کسانى که مشکلات را بر سر یکدیگر مى اندازند گفت: تا زمانى که به دنبال چنین کارهایى باشیم نمى توانیم مشکلات را رفع کنیم.این قشر مى گوید من مقصر نیستم دیگرى مى گوید من مقصر نیستم و او مقصر است. پس در این کشور چه کسى مقصر است.

وى افزود: عده اى در آستانه انتخابات ریاست جمهورى، مى خواهند هرکارى که دولت انجام مى دهد را زیر سوال ببرند. باز هم مى گویم منتقدین بگویند اگر برجام نبود، چه مى شد؟ تحریم ایران توسط آمریکا تازگى ندارد و این کشور از زمان پیروزى انقلاب اسلامى، ایران اسلامى را تحریم کرده است.

وى با بیان اینکه به جرات مى گویم، برجام نفس ایران را باز کرد گفت: در سال هاى گذشته، حتى یک کشتى ایرانى نمى توانست در اسکله بنادر کشورهاى دیگر لنگر بیندازد و همچنین کشتى کشورهاى دیگر نیز نمى توانستند در بنادر ما لنگر بیندازند.

پزشکیان ابراز کرد: عربستان، گاز ایران به ارزش ٤٠٠ میلیارد تومان را روزانه مى برد. عراق، با استفاده از میادین مشترک، گاز ما را می برد. چرا همین منتقدین به چنین مسائلی پرداخت نمى کنند؟.

وى در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در ارتباط با ضرب و شتم خبرنگارى توسط نماینده ارومیه در مجلس شوراى اسلامى عنوان کرد: انسان باید از محدوده اخلاق، ادب و انصاف پا فراتر ننهد. برخورد با دیگران باید قانونمندانه باشد نه سلیقه اى.

وى همچنین با انتقاد از سوء استفاده برخى ها از تریبون هاى رسمى در جهت اهداف سیاسى خود گفت: اینکه در یک تریبون، از هرچه آمد سخن گفته شود حاکى از جهالت است نه دانایى.

وى در بخشى از سخنان خود با بیان اینکه صدها بار گفته ام نه چپ هستم نه راست ادامه داد: اصلاحات را با تمام وجود قبول دارم ولى نسبت به اصول، اصولگراتر از اصولگرایانم .

پزشکیان در پاسخ به سوالى مبنى بر اینکه در انتخابات ریاست جمهورى سال ٩٦ کاندیدا مى شود یا نه عنوان کرد: قصدى براى کاندیداتورى در انتخابات مجلس و رقابت با دکتر روحانى ندارم.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شوراى اسلامى با انتقاد از نوع برخورد با متهمین شوراى شهر تبریز گفت: باید با این افراد، قانونمند و محترمانه رفتار مى کردند و اطلاعات مورد نیاز را جمع مى کردند و پس از اثبات جرم، متناسب با قوانین برخورد مى کردند.

پزشکیان همچنین در پاسخ به سوالى مبنى بر رفع حصر و رفع محدودیت هاى موجود از سید محمد خاتمى، رییس دولت اصلاحات اظهار کرد: باید در این مورد هم حکم شفافى وجود داشته باشد. باید پس از وجود این حکم، متناسب با آن برخورد کرد وگرنه این موضوع به عقده و گرهى باز نشده در جامعه تبدیل خواهد شد.


خبرنگار: 1171
انتهای پیام
سیاوش عینالو
۱۲:۴۶۱۷
شهریور
کوچه 10 متری نصیرپور و دیانتی که (فعلا اسم مشخصی نیز ندارد ) با داشتن دهها واحد مسکونی از وضعیت نابسامانی برخودار است! 

این کوچه سالها قبل قرار  بود به 20 متری تعریض شود ولی بعلت عدم توافق و عقب کشی چند واحد مسکونی فعلا در ده متری مانده است!


از این رو آسفالت در کوچه 2 اسمه نصیر پور و دیانتی وجود ندارد و جوب کوچه نیز بهداشت ساکنان را تهدید می کند!

در این کوچه مدرسه پسرانه شهید اسماعیلیان (مدرسه راهنمایی سابق شهید رجایی) با صدها دانش آموز نیز وجود دارد.

امید است شهردار پرتلاش ملکان جناب آقای دکتر نریمانپور هر چه سریعتر به مشکلات این کوچه رسیدگی کند.

سیاوش عینالو
۱۱:۳۶۱۷
شهریور


طی حکمی از سوی نامدار مدیرکل منابع طبیعی استان، عسگر محمدپور بعنوان رئیس جدید اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ملکان معرفی و مشغول بکار شد.

به گزارش ندای ملکان، نامبرده از سال 76 لغایت مرداد 94 حدود 14 سال فرماندهی پاسگاه حفاظت و 4 سال معاونت اداره منابع طبیعی شهرستان مراغه و همچنین از سال 94  تابحال معاونت اداره منابع طبیعی شهرستان ملکان را بر عهده داشته است.

گفتنی است:طی جلسه ای از خدمات آقای محامد رئیس قبلی اداره منابع طبیعی ملکان نیز قدردانی شد.

وی از دی ماه سال 91 ( بمدت سه سال وهفت ماه) ریاست این اداره را بر عهده داشت.

سیاوش عینالو
۱۰:۵۷۱۷
شهریور
پزشکیان:
آن هایی که از شفافیت می ترسند خائن هستند/ هدف برخی رسانه‌ها، تخریب شدید دولت در آستانه انتخابات است
سیاسی  10:52:17 1395/06/17
956-6085-5 کد خبر
    

نائب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: قرار بود جامعه را اصلاح و فساد و فحشا را ریشه کن کنیم و رشوه و رانت و قاچاق نداشته باشیم ولی متاسفانه هنوز هم شاهد مشکلات این چنینی در کشور هستیم. اگر شفافیت مالی در کشور وجود داشته باشد امکان ندارد که عده‌ای یک شبه میلیاردر شوند و عده‌ای به نان روز خود محتاج باشند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، مسعود پزشکیان در جمع خبرنگاران در تبریز در واکنش نسبت به انعکاس برخی مطالب در رابطه با اظهارات وی درباره FATF عنوان کرد: این افراد با کسانی مواجه نشده‌اند که وقتی نسبت به موضوعی؛ اطلاعات صحیح و کاملی ندارد با کمال شجاعت بگوید که نمی‌دانم. این‌ها افرادی همچون آقای احمدی نژاد را دیده‌اند که  از اقتصاد و صنعت گرفته تا هنر و فرهنگ، سر در می‌آورد و خودش را همه فن حریف می‌داند.

 

وی افزود: برخی افراد در کشور هستند که از هر موضوعی صحبت می‌کنند و نسبت به همه موضوعات، ادعای کارشناسی دارند. نتیجه این است که بعد از گذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی بخش اعظمی از مشکلات کشور همچنان حل نشده باقی بماند.

 

کسی راه نشان می‌دهد که خودش راه رفتن بلد نیست

 

وی با بیان این‌که در برخی مواقع، کسی راه نشان می‌دهد که خودش راه رفتن بلد نیست، ادامه داد: مسائل بانکی و بین المللی علم است و کار هر کسی نیست که بتواند در این زمینه اظهار نظر علمی و کارشناس داشته باشد. تحلیل در این موضوعات، علاوه بر علم به تجربه نیز نیاز دارد. خبرنگاری که از مسئولی خبری می‌پرسد که اصلا از کلیت خبر خبری ندارد. در ذهن خودش سوالی ایجاد کرده و تحلیلی شخصی خودش را در این مورد، نوشته و سپس آن را به بنده منتسب کرده است.

 

 نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این قبیل افراد و رسانه‌ها می‌خواهند به هر بهانه‌ای با ذهنیت جامعه بازی کنند گفت: این گروه خبری صداقت و درستی ندارد. ادعای درستی می‌کنند ولی نمی‌دانند که چگونه صادق و  درست باشند. چون اگر واقع بین و درست‌اندیش باشند از همان ابتدا واقعیات را می‌گویند که متاسفانه به هر دلیلی نمی‌گویند.

 

 پزشکیان ادامه داد: بنده از اول گفته بودم که نسبت به مسائل این چنینی تخصصی ندارم و اظهار نظر نمی‌کنم، ولی با این وجود، تفسیر کرده‌اند؛ چرا سر در نمی‌آورم؟ چون تخصص لازم را ندارم. حتی کسی که این سوال را پرسیده نیز نمی‌داند که چه سوالی می‌پرسد. این افراد کدام دوره تخصصی را با این موضوع گذرانده‌اند و چند کلاس، سواد دارند؟چه مهارتی کسب کرده‌اند که ادعای داشتن اطلاعات تخصصی لازم در هر موضوعی را دارند؟ عده‌ای مدرک دارند و مهارت لازم را ندارند. چنین نیست که به عنوان مثال، شخصی استاد کشاورزی باشد و با این تخصص بتواند در زمین زراعی نیز متناسب با اصول و فنون لازم کار کند.

 

هر مسئولی که بدون داشتن اطلاعات تخصصی، اظهار نظر می‌کند کشور را به سمت نابودی هدایت می‌کند

 

وی تاکید کرد: کسانی که بدون داشتن اطلاعات تخصصی، در هر مساله ای اظهار نظر می کنند  برای کشور نظر می دهند، جامعه را نابود کرده و فقط با شعار دادن، باعث ایجاد و افزایش دزدی، فحشا، قاچاق و... در کشور شده اند.

 

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین ارتباط با کشورهای جهان، متناسب با قوانین و خطوط قرمز کشورها را از ویژگی کشورهای فهیم و توسعه یافته اعلام و اضافه کرد: در کشورهای با تجربه و فهیم و توسعه یافته، شخص نمی‌تواند که پول و سرمایه خود را به همین راحتی جابجا کند.

 

 پزشکیان گفت: در کشور به دنبال رفع قاچاق، دزدی، فحشا و ... هستیم و برای هر یک از آن ها نیز سازمان‌هایی ایجاد کرده‌ایم ولی باز هم در همه جا شاهد این نابسامانی ها هستیم. تنها دلیل این مسائل و مشکلات، عدم وجود شفافیت در کشور است. در برخی از سازمان‌هایی که برای مقابله با فساد نیز یجاد شده است در برخی مواقع، فساد وجود دارد.

 

نظام بانکی ایران، مشکل دارد

 

وی در همین راستا ادامه داد: برخی اشخاص در داخل کشور از ایجاد شفافیت مالی در کشور هراس دارند. چرا باید در بانک‌های ما مشخص نشود که چه بلایی بر سر پول‌ها می‌آید؟ بارها گفته‌ام باز هم می‌گویم که نظام بانکی ایران مشکلات متعددی دارد.

 

وی در ادامه با انتقاد از عملکرد دولت گذشته در اکثر حوزه‌ها گفت: در سال های گذشته مربوط به دولت قبل، 800 میلیارد دلار در کشور پول هزینه شد و ندانستیم چه بلایی بر سر پول مردم مظلوم آوردند. هر زمانی هم که از آنان سوال کردیم هر کدام اظهار نظر متفاوتی داشتند. چنین افرادی از شفافیت مالی در کشور می‌ترسند و در مقابل تحقق این مهم، سنگ اندازی می‌کنند. چطور ممکن است که فلان میلیارد دلار، سرمایه و پول مردم کشور جابجا شود و هیچ مسئولی از آن اطلاع نداشته باشد؟

 

آن هایی که از شفافیت می ترسند خائن هستند

 

پزشکیان افرادی را که از حکومت شفافیت و انضباط در حوزه بانکی و مالی کشور، هراس دارند را خائن دانست و تصریح کرد: برخی رسانه‌ها مصمم هستند که دولت هر کاری می‌کند زیر سوال ببرند و تخریب کنند. علی رغم وجود مشکلاتی در برخی از حوزه‌ها؛ همیشه از دولت، حمایت کرده‌ام. به هر بهانه‌ای می خواهند پای اسراییل و آمریکا را پیش بکشند و دولت را به نرمش و حتی ارتباط با این کشورها متهم کنند.

 

وی در همین راستا افزود: اسراییل و عربستان مخالف ارتباط نظام جمهوری اسلامی ایران با بانک‌های جهانی هستند. این کشورها حتی با برجام نیز مخالف بودند . منتقدین ادعا می‌کنند که با این کشورها مخالف هستند که اظهارات منتقدانه‌ای دارند در حالی که همان نظر اسراییل و آمریکا را در اظهارات و گفته‌ها و حتی رسانه‌های خود اعلام می کنند. بعد از دهها سال می‌گویند فلان رانتخوار را دستگیر کرده‌ایم. اگر سیستم شفاف باشد حتی یک روز و حتی نیم ساعت هم نمی‌شود رانت خواری کرد. در ضمن هر کسی را که دوست داشته باشند دستگیر می‌کنند!

 

 به گفته این نماینده مجلس، ایجاد رونق اقتصادی در کشور ، علاوه بر تکیه بر منابع داخلی به ارتباط با جامعه جهانی نیز نیاز دارد.

 

هدف برخی رسانه‌ها، تخریب شدید دولت در آستانه انتخابات است

 

پزشکیان گفت: تنها هدف برخی اشخاص، رسانه ها و گروه‌ها ، تخریب شدید دولت در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال 96 است. دولت وظیفه دارد که در راستای رونق اقتصاد تلاش کند. یا باید با دنیا تعامل داشته باشیم و یا نداشته باشیم. اگر آقایانی که ادعا می‌کنند  تخصصی دارند و می‌توانند کاری انجام دهند بسم االله و در غیر اینصورت اجازه بدهند که دولت کارش را انجام دهد. بنده  جسارت دارم و می گویم نمی‌دانم. کارشناسان باید اظهار نظر کنند. دو نفر بچه که هیچ تخصصی ندارند را در صدا و سیما به عنوان تحلیلگر و کارشناس دعوت می‌کنند. هر کسی که از جایش بلند شد کارشناس نمی‌شود. عده‌ای با این قبیل کارها به شعور مردم و اقشار مختلف جامعه توهین می‌کنند. کسی که نتواسته و نمی‌تواند یک مغازه را اداره کند برای درمان مشکلات اقتصادی و حوزه صنعت کشور نسخه پیچی می‌کند. نتیجه اقدامات این افراد غیر متخصص بود که منجر به رکود، تورم، بیکاری، فساد و ... در سال‌های گذشته شد.

 

 وی اظهار کرد: برخی از همین اشخاص مدعی؛ می‌خورند و صدایشان هم درمی‌آید. همه باید نسبت به دارایی و درآمد خود، مالیات پرداخت کنند که نمی‌کنند. مهم‌ترین عامل این موضوع نیز عدم وجود شفافیت در کشور است.

 

بدن ستارخان از سال‌های گذشته در قبر می‌لرزد

 

 وی در پاسخ به افرادی که پزشکیان را به توهین به ستارخان متهم می‌کنند گفت: آنان که می‌گویند به ستارخان توهین کرده‌ای و به عنوان مثال، بدن ستارخان در قبر میلرزد باید بدانند که بدن ستارخان از سال‌های گذشته در قبر می‌لرزد. چون این کشور را گرفته‌اند و جوانان را بیکار کرده، تورم ایجاد کرده‌اند، اقتصاد کشور را نابود کرده و .... قرار بود جامعه را اصلاح و فساد و فحشا را در جامعه ریشه کن کنیم و رشوه و رانت و قاچاق نداشته باشیم ولی متاسفانه هنوز هم شاهد مشکلات این چنینی در کشور هستیم. اگر شفافیت مالی در کشور وجود داشته باشد امکان ندارد که عده ای یک شنبه میلیاردر شوند و عده ای به نان روز خود محتاج باشند.

 

اگر دولت احمدی نژاد بر روی کار بود، قیمت دلار بیش از 10 هزار تومان بود

 

پزشکیان با انتقاد از عملکرد دولت نهم و دهم گفت: قبل از روی کارآمدن دولت احمدی نژاد، قیمت دلار، در حدود 1500 تومان بود ولی در دولت وی 3800 تومان و بیشتر شد. اگر دولت، تغییری نمی‌کرد شاید قیمت دلار تا 10 هزار تومان نیز افزایش پیدا کرده بود. روندی که می‌رفت چه کسی مانع ادامه روند غلط گذشته شد؟ چه کسی مانع تورم و فساد و ... شد؟ اگر مرد هستند بیایند و تحلیلی هم در رابطه با نتایج عدم پذیرش برجام توسط جمهوری اسلامی ارائه دهند. اگر برجام را قبول نمی‌کردیم آیا توان تحمل ضرر ناشی از عدم پذیرش این سند را داشتیم؟ آیا رسانه‌ای که ادعا می کند دلسوز و اصولگراست می‌تواند تحلیلی هم در رابطه با موضوع استفاده میلیاردی قطر از میادین نفت و گاز ایران کار کند؟ عربستان نفتمان را می‌برد. چرا این رسانه‌ها نسبت به موضوعات این چنینی، دلسوز نیستند؟ اگر مهم، فقط صحبت کردن است هرچقدر می خواهند بگویند و بنویسند.

 

وی با اشاره به ضعف سیستم اطلاع رسانی دولت، جریان سیاسی اعتدال و اصلاحات اظهار کرد: آن‌هایی که انتظار دارند نسبت به هر موضوعی، هر مسئولی اطلاعاتی داشته باشد این افراد به کشور خیانت می‌کنند. این افراد، فقط مسئولانی همچون احمدی نژاد را دیده‌اند که نسبت به هر موضوعی تخصص داشته باشد و همه فن حریف باشد. ولی بنده همچون احمدی نژاد، همه فن حریف نیستم و از هر مساله ریز و درشتی سر در نمی‌آورم. همه باید بدانند که همه چیز را همگان دانند و همگان هم هنوز از مادر متولد نشده‌اند.

 

برخی رسانه ها مثل آب خوردن دروغ می‌گویند

 

  نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی اخبار کذب برخی رسانه‌های این استان عنوان کرد: خبرنگاری که بحث سپاه را مطرح کرد به صورت کاملا هدفمند و زیرکانه می‌خواست که بگوید فلانی با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی زاویه دارد. به جرات می گویم که اگر سپاه نبود کشور نبود. این افراد باید بدانند که این موضوع FATF ربطی به جریان سپاه و این‌ها نداشت و صرفا یک بحث کارشناسی بود. این مسائل را باید از یک کارشناس بپرسند . وقتی می گویم به عنوان مثال، مشکل سپاه را باید کارشناسان مربوطه حل کنند یعنی با سپاه مشکل دارم؟این اقدامات نشان می‌دهند که این افراد، انسان هایی مغرض هستند و نمی‌خواهند و نمی‌توانند صادق باشند.

 

نتیجه کذب گویی برخی رسانه‌ها، اقدام عکس مردم است

 

پزشکیان افزود: دین و پیغمبر آمده تا با مردم رک و راست باشیم. کسی که اطلاعات غلطی به جامعه می‌دهد در حق مردم ظلم کرده و به دور از اخلاق و منطق حرکت کرده است. هر چیزی که توسط این رسانه‌های مغرض اعلام می‌شود مردم برعکس آن عمل می کنند که نمونه آن، انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی در تهران بود.

 

وی با بیان اینکه برخی رسانه‌ها تلاش می کنند که هر کسی بله قربان گوی برخی آقابان نباشند را به هر شکل ممکن از میدان خارج کنند که نمی‌توانند.بیش از 100 بار اعلام کرده‌ام که اگر سپاه و بسیج نبود؛ کشورمان را تا به امروز چندین بار نابود کرده بودند. احساس می کنند که تمامی مردم، انسان های بدی هستند و فقط خودشان انسان های خوب، کارآمد و متخصصی هستند که چنین نیست.


خبرنگار: 1171
انتهای پیام
سیاوش عینالو