دوهفته نامه ندای ملکان(نشریه فرهنگی اجتماعی شهرستان ملکان)

چاپ آگهی تبلیغاتی و پیام های تبریک،تقدیروتشکر،تسلیت و غیره در نشریه ندای ملکان با قیمت مناسب پذیرفته می شود./تلفن و تلگرام:0914421377007

چاپ آگهی تبلیغاتی و پیام های تبریک،تقدیروتشکر،تسلیت و غیره در نشریه ندای ملکان با قیمت مناسب پذیرفته می شود./تلفن و تلگرام:0914421377007

دوهفته نامه ندای ملکان(نشریه فرهنگی اجتماعی شهرستان ملکان)

پذیرش و درج هرگونه خبر و آگهی تبلیغاتی ،پیام های تبریک،تقدیروتشکر،تسلیت،عکس دانش آموزان ممتاز و غیره در نشریه ندای ملکان
توجه: نشریه ندای ملکان هر دو هفته یکبار به همراه آخرین اخبار و رویدادهای منطقه،در تیراژ بالا و در صفحات رنگی و سیاه و سفید منتشر و در ادارات دولتی،شعب بانک ها،مدارس،محل برگزاری نماز جمعه،مراسمات دولتی،کتاب فروشی ها و بازار شهر ملکان توزیع می گردد.
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:سیاوش عینالو
--------------------------------------------
آدرس دفتر مرکزی:ملکان - خیابان معلم - روبروی شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان - مطبوعاتی ندای ملکان
تلفن دفتر: 04137827752
تلفن و فاکس:04137842687
تلفن های تماس و شماره تلگرام مدیرمسئول:09144213777 - 09380597600
ایمیل: einaloumalekan@yahoo.com
آدرس کانال نشریه ندای ملکان در سروش:
https://sapp.ir/nedayemalekan

آخرین مطالب
آخرین نظرات
نویسندگان

۲۳ مطلب در آبان ۱۳۹۵ ثبت شده است

۱۱:۰۳۲۶
آبان
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان:
5400 نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی روستاییان در شهرستان ملکان هستند


شهرستانها  10:53:3 1395/08/26
958-5890-5 کد خبر
    

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان از رشد 72 درصدی تعداد بیمه شدگان شهرستان ملکان از آغاز به کار دولت یازدهم خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، محمد نظری در نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی لیلان از توابع شهرستان ملکان، این امر را نشانگر جدیت دولت تدبیر و امید در گسترش چتر بیمه اجتماعی برای اقشار آسیب پذیر جامعه دانست و گفت: در حال حاضر تعداد 5400  نفر در سطح این شهرستان عضو صندق بیمه اجتماعی روستاییان هستند که این تعداد، 33 درصد جمعیت مشمول شهرستان را تشکیل می دهد.

وی به موفقیت های صندوق بیمه اجتماعی روستاییان استان اشاره کرد و افزود: جذب کیفی بیمه شدگان به ویژه ترغیب جوانان روستایی و عشایری برای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی که هم اکنون در کاهش میانگین سنی بیمه شدگان روستایی نمود یافته، زمینه تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در پهنه روستاها را فراهم می سازد.

وی، بالندگی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان را در گرو توازن در منابع و مصارف صندوق دانست و اظهار داشت: پاسخگویی به مطالبات آیندگان فقط از طریق اعمال روش های کنترلی همچون استقرار نظام موفقیت آمیز معاینات پزشکی بدو بیمه پردازی، جذب بیمه شدگان با سنین زیر 50 سال و بیمه پردازی مستمر و تمدید بموقع عضویت سالانه از سوی بیمه شده ها امکانپذیر خواهد بود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان در ادامه از تدوین شاخص های جذب کیفی و ابلاغ آن به کارگزاران استان در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: این اقدام در راستای تحقق اهداف پیش بینی شده صندوق و نیز ایجاد توازن در منابع و مصارف صورت می گیرد.

شایان ذکر است در ادامه این نشست، مدیر استانی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به همراه کارگزاران ملکان در جمع اهالی روستای شیرین کند بخش لیلان حضور یافته و ضمن اعطای حکم مستمری به بازمانده یکی از بیمه شدگان متوفی، اهمیت عضویت روستاییان در صندوق بیمه اجتماعی را یادآور شد.


خبرنگار: 1131
انتهای پیام
سیاوش عینالو
۰۷:۵۹۲۳
آبان

برگزاری نخستین کارگاه آموزش سوارکاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملکان

این کارگاه یک روزه با حضور مه پیکر رئیس هیات سوارکاری استان و با شرکت 20 تن از سوارکاران محلی در سالن ورزشی این واحد دانشگاهی برگزار شد.

رئیس هیات سوارکاری ملکان درباره اهداف برگزاری این کارگاه گفت: «آشنایی با تاریخچه اسب در ایران،شناخت اسب های بومی و محلی و نژادهای موجود در کشورمان از اهداف و موضوعات این کارگاه آموزشی بود.»

بهروز موسی زاده به تاریخچه تشکیل هیات سوارکاری در ملکان پرداخت و اظهار کرد: «هیات سوارکاری ملکان از اوایل سال 92 در شهرستان ملکان شروع به فعالیت کرده و مورد استقبال سوارکاران محلی قرار گرفته است.»

وی افزود: «هیات اسب سواری شهرستان ملکان در طول بیش از سه سال فعالیت خود در مسابقات استانی در شهرهای میانه و عجب شیر شرکت کرده و در مرحله اسب ارتگا موفق به کسب مقام دومی شده است.»

بهروز موسی زاده افزود: «اکنون تعداد 40 سوارکار در هیات سوارکاری ملکان عضو هستند و تعداد بیش از 60 اسب در این شهرستان نگهداری می شود.»

موسی زاده با بیان اینکه مسابقات هیات سوارکاری ملکان همه ساله از اواسط اردیبهشت آغاز و تا اواسط مهر به طور منظم و به صورت ماهیانه ادامه می یابد افزود: «در طول نیمه دوم سال نیز کارگاه های آموزشی در موضوعات مختلف و با حضور اساتید مجرب استانی و با شرکت اعضا و علاقمندان برگزار می‌شود.»

وی از همکاری هیات سوارکاری استان، اداره ورزش و جوانان و نیز رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملکان در برگزاری این کارگاه قدردانی کرد.

منبع: خبرگزاری آنا

سیاوش عینالو
۰۷:۵۴۲۳
آبان
      

افتخارآفرینی دانشجوی واحد ملکان در مسابقات کشتی بزرگسالان کشور کشور

 شنبه 22 آبان 1395 - 15:03
یونس سرمستی

یونس سرمستی، قهرمان کشتی استان آذربایجان شرقی و دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملکان مقام قهرمانی مسابقات کشتی بزرگسالان کشور که به میزبانی شهر کرمانشاه برگزار شد را کسب کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا،‌ سرمستی کشتی‌گیر جوان ملکانی در وزن 57 کیلوگرم حریفان خود را شکست داده و مدال طلای این دوره از مسابقات را به گردن آویخت.

تیم استان آذربایجان شرقی که با مربیگری منصور سیفی و با شرکت 2 کشتی‌گیر از ملکان و تبریز در این مسابقات شرکت کرده بود نیز مقام هفتم مسابقات کرمانشاه را به نام خود ثبت کرد.

سرمستی تاکنون در مسابقات مختلف جهانی و ملی مقام‌ها و مدال‌های مختلف را به مردم ورزش دوست استان آذربایجان شرقی به ویژه اهالی شهرستان ملکان به ارمغان آورده است.

وی چندی پیش نیز در جریان مسابقات کشتی دانشجویان جهان که در کشور ترکیه برگزار شد بر سکوی قهرمانی این مسابقات ایستاد و پرچم جمهووری اسلامی را به رخ جهانیان کشید.

یونس سرمستی دانشجوی کارشناسی تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملکان است.

سیاوش عینالو
۱۴:۳۸۲۲
آبان
برگزاری نخستین کارگاه آموزشی سوارکاری در شهرستان ملکان
شهرستانها  13:0:3 1395/08/22
958-4690-5 کد خبر
    

نخستین کارگاه آموزش سوارکاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملکان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، این کارگاه یک روزه با حضور مه پیکر، رئیس هیات سوارکاری استان و با شرکت 20 نفر از سوارکاران محلی در سالن ورزشی این واحد دانشگاهی برگزار شد.

رئیس هیات سوارکاری ملکان در حاشیه این کارگاه آموزشی در خصوص اهداف برگزاری این کارگاه افزود: آشنایی با تاریخچه اسب در ایران، شناخت اسب های بومی و محلی و نژادهای موجود در کشورمان از اهداف و موضوعات این کارگاه آموزشی بود.

بهروز موسی زاده به تاریخچه تشکیل هیات سوارکاری در ملکان پرداخت و اظهار کرد: هیات سوارکاری ملکان از اوایل سال 92 در شهرستان ملکان شروع به فعالیت کرده و مورد استقبال سوارکاران محلی قرار گرفته است.

وی افزود: هیات اسب سواری شهرستان ملکان در طول بیش از سه سال فعالیت خود در مسابقات استانی در شهرهای میانه و عجب‌شیر شرکت کرده و در مرحله  اسب ارتگا موفق به کسب مقام دومی شده است.

بهروز موسی زاده افزود: در حال حاضر تعداد 40 سوارکار در هیات سوارکاری ملکان عضو هستند و تعداد بیش از 60 اسب در این شهرستان نگهداری می شود.

موسی زاده با بیان اینکه مسابقات هیات سوارکاری ملکان همه ساله از اواسط اردیبهشت آغاز و تا اواسط مهرماه به طور منظم و به صورت ماهیانه ادامه می‌یابد، افزود: در طول نیمه دوم سال نیز کارگاه های آموزشی در موضوعات مختلف و با حضور اساتید مجرب استانی و با شرکت اعضا و علاقمندان برگزار می گردد.

وی در پایان از همکاری هیات سوارکاری استان، اداره ورزش و جوانان و  نیز ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملکان در برگزاری این کارگاه قدردانی کرد.


خبرنگار: 1131
انتهای پیام
سیاوش عینالو
۰۹:۴۸۱۸
آبان
پیرترین مرد ملکانی در سن 115 سالگی درگذشت
شهرستانها  15:1:6 1395/08/17
958-3190-5 کد خبر
    

پیرترین مرد ملکانی در سن 115 سالگی درگذشت.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، عیسی پاچیده معروف به حاج میرزا 115 سال سن داشت و در روستای علی آباد قشلاق از توابع شهرستان ملکان زندگی می کرد.

وی دارای 9 فرزند (پنج پسر و چهار دختر) بود که دو دخترش طی سال‌های گذشته فوت کرده اند و هم اکنون بیش از 100 نوه، نتیجه و نبیره دارد.

همسر وی نیز با 112 سال سن، سه سال پیش فوت کرد، ولی حاج میرزا در کمال صحت و سلامت به زندگی خود ادامه می‌ داد به طوری که کمتر گذرش به دوا و درمان می افتد.

وی تا 100 سالگی کار می‌کرده و به کار کشاورزی و دامداری مشغول بوده و به همراه هم روستایی‌ها و خانواده اش احشام خود را به ییلاق‌های دامنه سهند می برده است..

پیرمرد 115 ساله ملکانی از روی احساس دین و وظیفه در تمام انتخابات شرکت کرده و با وجود کهولت سن در پای صندوق رای هفتم اسفند سال 94 در روستا نیز حضور یافته بود.

یکی از نوه های وی با بیان اینکه گذر حاج میرزا تاکنون کمتر به دکتر و داروخانه افتاده، راز سلامت وی را تغذیه مناسب عنوان می کند.

گفتنی است: پیرمرد 98 ساله ای دیگری نیز در روستای دمیرچی ملکان زندگی می کند.

مجلس ترحیم اولین روز درگذشت حاج میرزا روز دوشنبه از ساعت 15 تا 17 در مسجد جامع روستای علی آباد قشلاق از توابع بخش مرکزی ملکان برگزار خواهد شد.

 


خبرنگار: 1131
انتهای پیام
سیاوش عینالو
۱۴:۴۶۱۶
آبان
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ملکان در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد:
پرداخت تسهیلات به 55 واحد تولیدی در شهرستان ملکان/ فعالیت 35 واحد تولیدی با 50 درصد ظرفیت
اقتصادی  13:48:56 1395/08/12
958-2390-5 کد خبر
    

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ملکان گفت: 170 میلیارد ریال تسهیلات با کارمزد 12 درصد به تعداد 55 واحد تولیدی این شهرستان پرداخت می‌شود.

 

علی بیگ‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی در ملکان عنوان کرد: این مبلغ تسهیلات به 55 طرح تولیدی در بخش های کشاورزی و صنعتی ملکان و با سود 18 درصد پرداخت که شش درصد کارمزد آن توسط دولت و مابقی از وام گیرنده اخذ خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه 112 طرح تولیدی ملکان جهت استفاده از تسهیلات بانکی در سایت بهین یاب ثبت نام کرده بودند، افزود: از تعداد 87 طرح کشاورزی و 25 طرح صنعتی ثبت نام کننده، پرونده 55 واحد تصویب و تایید قرار گرفته که تعداد 35 پرونده مربوط به بخش کشاورزی و 20 پرونده مربوط به بخش صنعت می‌باشد.

 

بیگ زاده افزود: سهم تسهیلات بخش کشاورزی 110 میلیارد ریال و بخش کشاورزی 60 میلیارد ریال می باشد.

 

این مقام با بیان اینکه همه واحدهای تولیدی می‌توانند جهت درخواست استفاده از تسهیلات بانکی به سایت بهین یاب مراجعه کنند، افزود: متقاضیان می‌توانند از پنج میلیارد ریال تا سقف 40 میلیارد ریال درخواست وام کنند و هیچ محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

 

وی از فعالیت 74 واحد تولیدی با اشتغال زایی 843 نفر در شهرستان ملکان خبر داد و گفت: به علت مشکلات نقدینگی بیش از 35 واحد تولیدی با 50 درصد ظرفیت کار می‌کنند.

سیاوش عینالو
۱۴:۴۴۱۶
آبان
نمایشگاه کتاب در ملکان برگزار می‌شود


شهرستانها  15:32:27 1395/08/12
958-2490-5 کد خبر
    

 

معاون فرماندار ملکان از برپایی نمایشگاه کتاب همزمان با هفته کتاب در شهرستان ملکان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، رسول خدابخش در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ملکان بر همکاری دستگاه‌های دولتی جهت برگزاری این نمایشگاه تاکید کرد و افزود: نمایشگاه کتاب ملکان هفته آخر آبان ماه جاری با حضور ناشران استانی برگزار و جهت تشویق ناشران بن های کتاب بین مراکز آموزشی و دانشگاهی منطقه توزیع خواهد شد.

وی بر تشکیل کمیته های تخصصی در برپایی این نمایشگاه تاکید کرد و گفت: این نمایشگاه باید در شاخص های استاندارد شهرستانی و همچنین در شان مردم فرهنگ دوست منطقه و در سطح قابل قبول برگزار و از پتانسیل همه افراد بخصوص دانشگاهیان و مدارس در این راستا استفاده شود.

خدابخش افزود: متاسفانه نمایشگاه‌های برگزار شده در طی سال های قبل در سطح محدود برگزار شده و به محلی برای عرضه و فروش کتب کمک آموزشی کتابفروشی های ملکان و شهرهای همجوار تبدیل شده بود و هیچ ناشری در آن ها حضور نداشت.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی ملکان هم از حصارکشی محوطه کتابخانه عمومی ملکان خبر داد و خواستار همکاری دستگاه‌های مربوطه در این خصوص شد.

شهردار ملکان هم در این جلسه بر رعایت قانون در ساخت و سازها توسط شهروندان و بخصوص دستگاههای دولتی تاکید کرد و افزود: شهرداری ملکان از توسعه فضاهای فرهنگی و مطالعه در صورت رعایت قانون و مقررات حمایت می کند.

فرهاد نریمانپور افزود: کتب عرضه شده در نمایشگاه کتاب باید در موضوعات عمومی و تخصصی بوده و صرفا محلی برای کتب کمک آموزشی یا تخصص نباشد.

وی افزود: تا پایان سال 94 مبلغ 540 میلیون ریال بابت نیم درصد درآمد شهرداری ملکان به حساب کتابخانه عمومی ملکان واریز شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملکان هم بر توزیع بن کتاب جهت تشویق ناشران تاکید کرد و این اداره آماده هر گونه همکاری جهت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در این شهرستان می باشد.

در پایان جلسه حاضرین نقطه نظرات خود را در خصوص برپایی نمایشگاه هفته کتاب بیان نمودند و مقرر شد جلسه فوق العاده انجمن کتابخانه های عمومی ملکان بمنظور بررسی برخی مسائل و مشکلات نمایشگاه کتاب،روز شنبه 15 آبان ماه جاری در فرمانداری ملکان تشکیل شود.

 

 


خبرنگار: 1131
انتهای پیام
سیاوش عینالو
۰۸:۴۵۱۵
آبان

سیاوش عینالو
۰۸:۱۳۱۵
آبان
خدادادی:
آمریکا باعث و بانی ناامنی در منطقه است
سیاسی  13:38:32 1395/08/13
958-2690-5 کد خبر
    

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی 13 آبان را نقطه عطفی در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی دانست و گفت: آمریکا باعث و بانی نا امنی در منطقه است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، سلمان خدادادی در مراسم باشکوه راهپیمایی 13 آبان در ملکان، از روز 13 آبان به عنوان روز جشن بزرگ آگاهی، شعور، بیداری و دشمن شناسی ملت ایران یاد کرد و افزود: در این روز ماهیت پلید، جاسوسی و چهره دروغین و مداخله گراینه آمریکا برای ملت ایران بیش از پیش مشخص شد.

نماینده مردم ملکان در مجلس گروه تروریستی داعش را ساخته و پرداخته آمریکا دانست و تصریح کرد: آمریکا داعش را برای مقابله با کشورهای مستقل اسلامی از جمله ایران و تأمین منافع خود درست کرد.

وی آمریکا را باعث و بانی نا امنی منطقه از جمله عراق و سوریه و یمن دانست و گفت: امروز در سایه هوشیاری مقام معظم رهبری و بیداری مردم، نقش و حضور انقلاب اسلامی در منطقه تعیین کننده است.

وی با بیان اینکه امنیت امروز کشورمان مرهون و مدیون خون شهداست، تصریح کرد: برخلاف دیگر کشورهای منطقه، ایران به عنوان جزیره امن منطقه درآمده است.

وی افزود: آمریکا برای تأمین منافع خود و غارت منابع کشورهای منطقه از هیچ جنایتی عبایی ندارد و شهادت هزاران تن در سوریه و عراق برایش مهم نیست، بلکه تأمین منافعش در اولویت است.

خدادادی ادعای حقوق بشری توسط آمریکا را شعاری دروغین خواند و تصریح کرد: در کشور یمن هر روز صدها انسان بی‌گناه توسط آل سعود کشته می‌شود و در خود کشور عربستان حقوق مردم این کشور نادیده گرفته می‌شود، چرا آمریکا کوچکترین اعتراضی نمی‌کند و در عوض از حاکمان آل سعود هم حمایت می‌کند؟.

وی، آگاهی و بیداری و  روحیه استکبار ستیزی ملت ایران را دلیل دشمنی آمریکا دانست و گفت: آمریکا با حمایت از  آل سعود می‌خواهد ار نفوذ ایران در منطقه بکاهد، این در حالی است که روز به روز نقش ایران در حمایت از ملل مظلوم خاورمیانه بیشتر می‌شود و در دل مسلمانان منطقه، برای خود جا باز می کند.

خدادادی شیطنت عربستان را در ناامن کردن ایران اسلامی، شکست خورده خواند و گفت: حاکمان آل سعود با اعزام گروه‌های تروریستی قصد نا امن کردن کشورمان را داشتند که با هوشیاری نیروهای نظامی و امنیتی نقشه آن‌ها بر آب شد.

وی به حضور گسترده مردم ملکان در راهپیمایی امروز 13 آبان نیز اشاره کرد و گفت: مردم ملکان در طول 38 سال گذشته حضور گسترده‌ای در صحنه‌های مختلف نظام از جمله راهپیمایی‌ها داشته‌اند و همچنین به لحاظ تعداد نیروهای اعزامی به جبهه‌ها و شهدا و جانبازان تقدیمی به انقلاب به نسبت جمعیت در سطح استان زبانزد بوده است.

گفتنی است: در پایان مراسم راهپیمایی 13 آبان در ملکان که امام جمعه، فرماندار، روحانیون و جمع کثیری از مسئولین محلی نیز حضور داشتند، پس از قرائت قطعنامه راهپمایی، پرچم آمریکا توسط حاضران به آتش کشیده شد.


گزارش و عکس ها از: نماینده و خبرنگار خبرگزاری ایسنا - سیاوش عینالو

کد خبرنگار: 1131
انتهای پیام
 
 
 
 

سیاوش عینالو
۱۳:۴۸۱۱
آبان
تاریخ : دوشنبه 10 آبان 1395     |     کد : 24525

معاون عمرانی استاندار خبر داد:

کمک دو هزار میلیارد ریالی دولت به شهرداری‌ها و دهیاری‌های آذربایجان شرقی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از کمک 2 هزار میلیارد ریالی دولت تدبیر و امید به شهرداری ها و دهیاری های این استان خبر داد و گفت: شهرداری ها و دهیاری های استان با وجود این کمک های مالی باید در توسعه اقتصادی شهرستان ها قدم های اساسی بر دارند.

محمد صادق پورمهدی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان هشترود، افزود: شهرداری ها و دهیاران پرچمدار اقتصاد مقاومتی و در صف اول اقدام و عمل هستند.

وی با اشاره به اینکه مشارکت تنها راه اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است، گفت: تکیه بر توان مردم برای سرمایه گذاری و کارآفرینی اقدامی اساسی در راستای اقتصاد مقاومتی است.

وی از مسوولان شهرستان هشترود خواست تا برای تحقق اقتصاد مقاومتی از همه ظرفیت های شهری و روستایی از جمله مشارکت مردمی استفاده کنند.

معاون عمرانی استاندار با بیان اینکه بیش از 6 هزار طرح در طول سه سال اخیر با 75 میلیارد ریال در آذربایجان شرقی به بهره برداری رسیده است، اظهار کرد: مدیریت استان در تکمیل و اجرای طرح ‌های مختلف از ظرفیت خیران، اعتبارات دولتی و توان شهرداری‌ها استفاده کرده است.

وی در ادامه ایحاد نمایشگاه دایمی محصولات کشاورزی در هشترود را ضروری دانست و افزود: کشاورزان این شهرستان امسال بیش از یک هزارو 700 میلیارد ریال گندم فروخته اند که باید تلاش شود این مبلغ در این شهرستان سرمایه گذاری شود.

پورمهدی افزود: در حالی که عده ای اجرای طرح سرمایه گذاری گردشگری و توریستی در قلعه زهاک (ضحاک) را با مشکل مواجه کرده اند، این قلعه مزیت گردشگری جهانی دارد و می تواند هزاران گردشگر خارجی را به استان و این شهرستان بکشاند.

وی ادامه داد: مشکل کمبود آب در آذربایجان شرقی جدی است اما با وجود سد سهند این مشکل در هشترود وجود ندارد و ایجاد شیلات در پایاب سد سهند می تواند کمک شایانی به ایجاد اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی بکند.

وی در ادامه بر ایجاد صندوق های خرد روستایی تاکید کرد و افزود: راه اندازی این صندوق موجب جذب سرمایه گذار شده و از انتقال سرمایه های روستاییان به شهرها جلوگیری می کند.

پورمهدی به نقش اساسی رسانه ها در جذب سرمایه گذار نیز اشاره کرد و گفت: اطلاع رسانی و معرفی ظرفیت های موجود هر منطقه از سوی رسانه ها می تواند زمینه های سرمایه گذاری و رشد و شکوفایی اقتصادی و اجتماعی را فراهم سازد.

فرماندار هشترود نیز مشکل اصلی شهرستان را اشتغال بر شمرد و گفت: بخش های کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، گردشگری و پایاب سد از جمله هسته های کلیدی سند تدبیر و توسعه این شهرستان با 30 درصد پیشرفت است.

حسن مستفید به وجود 2 شهرک صنعتی پروفسور هشترودی و فجر در هشترود اشاره کرد و گفت: تمام پتانسیل های سرمایه گذاری اعم از آب، برق، تلفن، گاز و راه دسترسی به مرکز شهر و آزاد راه پیامبر اعظم (ص) و خط آهن در این شهرک مهیاست و از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در این شهرستان دعوت می شود.

وی، پشتیبانی دولت از سرمایه گذاری در زیرساخت ها را نیز یادآور شد و افزود: این رویکردها در واقع دنباله روی از سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبری و رئیس جمهوری است.

مستفید سند تدبیر توسعه این شهرستان را برنامه ریزی جامع، کامل و منسجم در راستای بهره مندی مطلوب از قابلیت های هشترود دانست و گفت: این سند به عنوان راهنمای توسعه همه جانبه شهرستان از سوی دولت تدبیر و امید تدوین شده و در حال اجراست.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی برخی از طرح های صنعتی هشترود را مورد بازدید قرار داد و به بررسی مشکلات تولید کنندگان این شهرستان پرداخت.

سیاوش عینالو