وبلاگ دوهفته نامه ندای ملکان

نشریه اجتماعی،فرهنگی و انتقادی شهرستان ملکان (شماره پروانه انتشار از وزارت ارشاد 80166)

وبلاگ دوهفته نامه ندای ملکان

نشریه اجتماعی،فرهنگی و انتقادی شهرستان ملکان (شماره پروانه انتشار از وزارت ارشاد 80166)

وبلاگ دوهفته نامه ندای ملکان

چاپ هر گونه اخبار ، مطالب انتقادی و آگهی های:دولتی،تبلیغاتی،پیام های تبریک و تشکر و غیره در نشریه ندای ملکان پذیرفته می شود.(نشریه ندای ملکان هر پانزده روز یکبار در تیراژ بالا و صفحات رنگی در شهرستان ملکان منتشر می شود.)
همچنین درج هرگونه خبر و آگهی در خبرگزاری فارس،روزنامه کیهان،روزنامه مهدتمدن و سایر رسانه های گروهی هم پذیرفته می شود.
ارسال پیامک تبلیغاتی به تلفن های همراه اول دایمی و اعتباری در سراسر کشور با قیمت مناسب پذیرفته می شود.
-------------------------------------------->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
آدرس دفتر مرکزی:ملکان - خیابان معلم - روبروی شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان - مطبوعاتی ندای ملکان
تلفن دفتر: 04137827752
تلفن تماس و تلگرام مدیرمسئول نشریه ندای ملکان:(سیاوش عینالو) 09144213777 - 09380597600
ایمیل: einaloumalekan@yahoo.com

اخبار،مطالب و عکس های خود را در تلگرام به این شماره بفرستید: 09380597600

آخرین اخبار

آخرین نظرات

نویسندگان

رئیس کمیسیون ویژه طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به وزارتخانه:
وزارت گردشگری تشکیل شود/ تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه تنها یک تغییر نام است/باید گردشگری را از سیطره میراث فرهنگی و صنایع‌دستی خارج کنیم
رئیس کمیسیون ویژه طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به وزارتخانه با بیان اینکه با این طرح مجلس، گردشگری در دل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی گم خواهد شد، گفت: باید گردشگری را از سیطره میراث فرهنگی و صنایع دستی خارج کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، سلمان خدادادی اظهار داشت: در اهمیت گردشگری همین بس که طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی به وزارتخانه به امضای بیش از 100 نفر از نمایندگان رسیده است.

وی افزود: بنده با اصل طرح گردشگری مخالف نیستم و معتقدم گردشگری به عنوان یکی از ارکان اساسی اقتصاد کشور باید مورد توجه جدی قرار گیرد، بسیاری از کشورها هستند که با درآمد گردشگری اداره می‌شوند اما متاسفانه ایران در این بخش از سایر کشورها عقب مانده است، در این زمینه باید سیاست‌گذاری‌ها را به سمتی ببریم که ضعف‌ها در جذب توریست و درآمد گردشگری حتی در سال‌های گذشته هم جبران شود.

تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه تنها یک تغییر نام است

نماینده مردم ملکان در مجلس ادامه داد: معتقدم در صورت تبدیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی  به وزارتخانه باز هم بخش گردشگری مظلوم واقع خواهد شد.

وی افزود: با تبدیل سازمان به وزارتخانه تنها نام تغییر می‌کند و در عمل گردشگری مظلوم واقع می‌شود همانند آنچه امروز شاهد آن هستیم. امروز می‌بینیم که بخش گردشگری بین میراث فرهنگی و صنایع‌دستی گم شده به طوریکه هر اعتباری که به این سازمان تزریق می‌شود به بخش میراث فرهنگی سرریز می‌شود.

وزارت گردشگری تشکیل شود/ میراث فرهنگی و صنایع‌دستی در قالب سازمان فعالیت کنند

رئیس کمیسیون ویژه طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی به وزارتخانه تصریح کرد: با تشکیل وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی شاهد تداوم رویه فعلی خواهیم بود، اگر بنا داریم گردشگری را به صورت جدی مورد توجه قرار دهیم پیشنهادم این است که سازمان میراث فرهنگی و صنایع‌دستی به همین روال کنونی یعنی سازمان وابسته به ریاست جمهوری ادامه فعالیت دهد و بخش گردشگری به وزارتخانه تبدیل شود.

وی تاکید کرد: با تقویت گردشگری مخالف نیستم بلکه با تشکیل وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی مخالفم چون معتقدم با این تغییر هیچ بهبودی در وضعیت گردشگری کشور رخ نخواهد داد.

 با طرح مجلس، گردشگری در دل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی گم خواهد شد

خدادادی خاطرنشان کرد: دوستان مطرح کردند چون میراث فرهنگی و صنایع‌دستی خارج از گردشگری نیست پس نمی‌توان آنها را از هم جدا کرد در صورتی که ما 11 سازمان داریم که به‌طور مستقیم با گردشگری مرتبط هستند پس باید، بگوییم به‌طور مثال منابع طبیعی هم باید زیرمجموعه سازمان یا وزارتخانه میراث فرهنگی شود یا حمل و نقل که از ارکان جذب گردشگر است باید به سازمان یا وزارت میراث فرهنگی ملحق شود، به هیچ وجه اینطور نیست، ما باید ساختار را به‌گونه‌ای تعریف کنیم که همه سازمان‌ها در اختیار گردشگری قرار گیرند. معتقدم با طرح مجلس گردشگری در دل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی گم خواهد شد.

وی گفت: تجربه تشکیل وزارتخانه‌ها در سال‌های گذشته باید راهنمای تصمیم‌گیری‌های آینده ما باشد، ببینید در مجلس هفتم فردی را به عنوان رئیس سازمان تربیت بدنی انتخاب کردند که تعامل لازم را با مجلس نداشت در نتیجه نمایندگان برای رفع این نقص وزارت ورزش و جوانان را تشکیل دادند حال بعد از چند سال امروز به این نتیجه رسیدیم که بخش جوانان را باید از ورزش مجزا کنیم. مخالفت بنده از این باب است که نکند ما امروز وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی ایجاد کرده و بعد از چند سال اعلام کنیم مسیر اشتباهی را طی کرده‌ایم.

باید گردشگری را از سیطره میراث فرهنگی و صنایع‌دستی خارج کنیم

رئیس کمیسیون ویژه طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی به وزارتخانه اظهار داشت: اگرچه بر این باورم که با توجه به وضعیت اعتبارات کشور یکی از راه‌های برون رفت از شرایط نامساعد اقتصادی کشور تقویت گردشگری است منتهی با تغییر ساختار سازمان میراث فرهنگی این امر محقق نخواهد شد. این ادعای بنده به تاریخ مجلس خواهد ماند که راهکار عبور از مشکلات حوزه گردشگری تغییر ساختار نیست بلکه باید گردشگری را از سیطره میراث فرهنگی و صنایع دستی رها کنیم چون با این شرایط هر میزان اعتبارات اختصاص یابد به گردشگری چیزی نخواهد رسید.

انتهای پیام/60002/س

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۱۰/۲۳
سیاوش عینالو

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی